Ven a zase dovnitř

Posted by admin On Duben - 23 - 2013

Práce daňového poradce může být někdy také pěkně dobrodružná, jak dokazuje následující příběh. Jaké to je strávit nechtěně noc ve své vlastní kanceláři a hrát si při tom na horolezce?


Byl teplý červnový večer. Blížil se mi termín pro podání odložených daňových přiznání a čekal mě dlouhý večer v kanceláři. Kolem šesté jsem si zašla do obchodu koupit večeři a smutně jsem se usmívala na zamilovaný páreček sedící nad skleničkou vína pod stromy v zahrádce blízké restaurace.Vrátila jsem se zpět a pustila se do práce. Šlo mi to celkem od ruky a kolem půlnoci jsem došla k názoru, že pro dnešek už to stačilo a půjdu se domů vyspat. Sbalila jsem si věci a chystala se k odchodu, když k mému nepříjemnému zjištění – klíče nikde.No nic, určitě jsem je nechala v autě před domem, to se mi stává pořád. Vzala jsem klíče od auta a otevřela dveře od kanceláře. Můj plán byl jednoduchý. Nechám si otevřené dveře od kanceláře, pro jistotu zajistím domovní dveře před zavřením a poběžím do auta.Otevírám kancelářské dveře a stojím v předsíňce. Od venkovního světa mě dělí pouze domovní dveře, jenže zamčené. Co teď? Beru mobil a obvolám všechny, kdo by mi mohli pomoci, samozřejmě to nikdo nebere.

Klíče v autě nebyly…

Zoufale stojím u okna a dívám se smutně na svoje auto. Dveřmi to tedy nepůjde. Přehodnocuji svůj plán a mám tu variantu „B“ – vylezu ven oknem. Jsme v přízemí, skočit z okna nebude až tak náročné. Odsunuji ledabyle stranou kytky na parapetu a už skáču.

Předpokládáte správně, v autě klíče nebyly. Stojím o půl jedné v noci před domem lehce oblečená a jenom s klíčem od auta v ruce, bez dokladů, bez mobilu, bez peněz… Nabízí se jediné možné řešení. Vyškrábat se zpět do kanceláře a strávit tam noc, dokud mě ráno někdo nevysvobodí.

Dolů to šlo dobře, nahoru už je to horší. Na potřetí se mi podařilo dostatečně vyskočit a vytáhnout se na římsu. Připadám si trochu jako blázen, když se vyhýbám bodlinám kaktusů a doufám jenom, že všichni v sousedství spí a nikdo mě nevidí.

V noci se ochladilo, nebylo se čím přikrýt, ale ranní koupel v teplé vaně to spravila (naštěstí sídlíme v bývalém bytě). V devět hodin zarachotily klíče v zámku a kolega, když mě uviděl, se udiveně zeptal: „To jsi tu byla celou noc? A nevíš náhodou, od čeho je ta stopa ve výši očí na fasádě?“


 publikováno na portal.pohoda.cz
Categories: Články

Comments are closed.